کیک و شیرینی

کیک شکلاتی آلمانی

کیک های شکلاتی آلمانی بسیار پرشکلات و خوشمزه هستند. این کیک مخصوص و لذیذ یکی از اونهاست که برای عاشقان شکلات بینهایت جذاب و خواستنیه.

مواد لازم:
شکلات ۱۰۰ گرم
آرد سفید قنادی ۲ پیمانه
بکینگ پودر ۲ قاشق چای خوری
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
کره نرم شده و به دمای محیط رسیده ۲۰۰ گرم
شکر ۱ و ۱/۲ پیمانه
تخ مرغ درشت ۴ عدد
وانیل ۱ قاشق چای خوری
باترمیلک ۱ پیمانه

 

روش تهیه:
ابتدا برای تهیه باتر میلک ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو یا سرکه سفید رو توی لیوان ریخته روش یک پیمانه شیر بریزید و اجازه بدید به مدت یک ربع ساعت بمونه تا باتر میلک درست بشه. تا باتر میلک آماده بشه فر رو روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید . دو عدد قالب گرد ۲۳ سانتی را کاغذ روغنی انداخته چرب کنید. شکلات ها را خرد کرده داخل ظرفی بریزید و توی مایکروفر با حداکثر قدرت قرار بدید دائم چک کنید وقتی نیمی از شکلات آب شد از مایکروفر در بیارید و همش بزنید تا بقیه شکلات هم با حرارت اون قسمت ذوب شده آب بشه . یا اگه مایکروفر ندارید همین کار رو روی بخار آب انجام بدید. دقت کنید شکلات رو زیاد حرارت ندید نیمی از شکلات که روی حرارت آب بشه کافیه و بقیش باید با حرارت همون قسمت آب شده ذوب بشه .آرد را همراه نمک و بکینگ پودر راالک کنید . زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید . کره را همراه شکر بزنید تا سبک شود. زرده تخم مرغ را به کره اضافه کنید. در حد مخلوط شدن مواد را بزنید. وانیل و شکلات ذوب شده خنک شده را هم اضافه کنید . نیمی از آرد را اضافه کنید و چند ثانیه بزنید سپس نیمی از باتر میلک را اضافه کنید دوباره نیم دیگر آرد و در آخر بقیه باتر میلک. بعد از اضافه کردن هرکدام چند ثانیه مواد را بزنید. پره های همزن را خوب بشویید و خشک کنید. سفیده ها را بزنید تا فرم گرفته از ظرف نریزد. سپس سفیده زده شده را کم کم به مواد اضافه کرده بدون همزن و با لیسک به صورت دورانی مخلوط کنید. مواد را داخل قالب ها ریخته به مدت ۳۰ دقیقه یا تازمانی که بپزد داخل فر ۱۸۰درجه قرار دهید.
روی کیک هم با گاناش تزئین شده

گاناش چیست؟ گاناش ترکیبی است از شکلات و خامه صبحانه است به دوروش تهیه میشه یا شکلات را بن ماری کرده وقتی از داغی افتاد به خامه صبحانه هم دما اضافه میکنیم و استفاده میکنیم یا خامه را روی گاز با حرارت ملایم گذاشته هم میزنیم تا دور ظرف حباب بزند تکه های شکلات را به خامه اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا شکلات در خامه باقی نماند برای این کیک من ترکیبی از شکلات شیری حدود ۱۵۰گرم و خامه صبحانه حدود ۳۰۰گرم استفاده کردم بعد از اینکه گاناش از داغی افتاد روی کیک ریختم و برش زدم و با مغز های خوشمزه تزئین کردم . روز مادر نزدیک هست و این هم خوشمزه ترین هدیه به مناسبت مادر
مادر است دیگر
خودش چیزی نمیخواهد
بهشت زیر پا دارد…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید