بیدخت محلی است برای آشنایی با روش ها و ترفندهای مختلف آشپزی خانگی در زمینه پخت انواع دسر، شیرینی و نان خانگی. وبسایت بیدخت در راستای ارایه خدمات به عموم دوستداران هنر آشپزی خانگی، متشکل از بخش های متنوعی در حال فعالیت می باشد که در ادامه به تشریح این خدمات می پردازیم؛ اولین هدف ما در اینجا، انجام فعالیتی است که حتی برای مدت کوتاهی طی روز بتوانیم وقتی برای لذت بردن از لحظات روزمرگی صرف کنیم و در ادامه آن بتوانیم کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشیم. به اشتراک گذاری مطالب مفید، تبادل نظر و سایر امکانات و خدماتی که فراهم شده بهانه ای است برای اینکه با لذت و اشتیاق بیشتر و ایده های جذاب تر به انجام فعالیت مفید و دوست داشتنی برای خانواده و عزیزانمان بپردازیم.

مجله بیدخت شامل مطالب آموزشی مختلفی می باشد. دسته بندی های اصلی مجله شامل کیک، شیرینی، دسر، ترفند ها و آموزش کار با ابزار بوده و تمامی مطالب حاوی دستورات تهیه بصورت متنی و تصویری شامل مواد مورد نیاز، شیوه آماده سازی، مدت زمان مورد نیاز جهت انجام کار و تعداد نفرات قابل سرو می باشند.

این مطالب با نام نویسندگان (که از اعضای بیدخت می باشند) پس از تایید سردبیران بیدخت منتشر شده و برای عموم بازدیدکنندگان قابل مشاهده خواهند بود.

سردبیران بیدخت دارای مدارک معتبر در زمینه شیرینی پزی و سفره آرایی می باشند و تایید مطالب سایر نویسندگان توسط ایشان صورت می پذیرد. رویکرد مجله ایجاد و سازماندهی اطلاعات مفید برای استفاده رایگان فعالین این حوزه، توسط دست اندرکاران خوش ذوق سلیقه می باشد.

تمامی علاقه مندان به هنر آشپزی خانگی میتوانند مطالب آموزشی و ایده های خود را در هر زمانی از طریق فرم ارسال مطلب نمایند. مطالب ارسالی پس از تایید سردبیران بیدخت که دارای مدرک تخصصی معتبر در این زمینه می باشند منتشر خواهند شد. این مطالب شامل دستور پخت، ایده تزیین، راهنمای کار با ابزار، ترفندها و…. می باشند و بایستی طی فرم مربوطه اطلاعات مورد نیاز را دارا باشند. امکان مشاهده و ثبت نظر برای تمامی مطالب منتشر شده توسط عموم بازدیدکنندگان فراهم می باشد.

بیدخت سعی بر این دارد که با انتشار این مطالب توانایی های این هنرمندان را به نمایش بگذارد و ضمن فراهم سازی امکان به اشتراک گذاری متمرکز آنها، زمینه ساز فعالیت حرفه ای آنان باشد.

ارسال نظر برای عموم بازدیدکنندگان فراهم می باشد. برای ارسال نظر تنها کافیست هر بازدیدکننده ای فرم مربوط به ارسال نظر را در خصوص مطلب مورد نظر تکمیل و ثبت نماید.

این نظرات توسط تیم پشتیبانی بیدخت بررسی شده و  در صورتی که مطابق با مفاد توافقنامه خدمات و مشخصا ماده ۵ باشد در وبسایت منتشر خواهند شد.

 

 فروشگاه بیدخت در دسته بندی های اصلی مواد اولیه، قالب و ابزار شامل انواع محصولات مورد نیاز جهت تهیه خوراکی جات خانگی می باشد. این محصولات از بهترین درجه کیفی موجود تامین شده و در دسترس شما قرار دارد.

 

ساعت کاری:

ساعت کاری فروشگاه در روزهای کاری از ۹:۰۰ دقیقه تا ۲۱:۰۰ و در روزهای جمعه از ۱۰:۰۰ تا ۲۱:۰۰ می باشد. شایان ذکر است در صورت تغییر ساعات کاری در تعطیلات رسمی، متعاقبا از طریق کانال های رسمی اعلام شده در صفحه تماس با ما به اطلاع مخاطبین خواهد رسید.

شایان ذکر است فروش اینترنتی و ارسال کالا از ساعت ۱۲ ظهر تا ۹ شب انجام می شود.

 

پردازش سفارشات:

سفارشات ثبت شده در ساعت کاری فروشگاه بلافاصله در صف پردازش قرار گرفته خریداران از طریق سامانه پیامک بیدخت به شماره ۵۰۰۰۱۰۶۰۵۰۸۵ و همچنین ایمیل ثبت شده در مشخصات حساب کاربری، در جریان مراتب انجام کار قرار خواهند گرفت و یک نسخه چاپ شده از صورتحساب هر سفارش نیز به همراه اقلام خریداری شده به نشانی خریداران گرامی ارسال خواهد شد. شایان ذکر است هزینه ارسال کالا برای سفارشات کمتر از یکصدهزار تومان، برای محدوده ارسال محلی توسط شرکت پیک پردیس و برای سایر نقاط (بنا بر نشانی اعلام شده خریدار) توسط شرکت ملی پست ایران طی رسید جداگانه توسط مامور تحویل دهنده کالا ارایه خواهد شد.

جهت مشاهده محدوده پوشش دهی و هزینه حمل لطفا اینجا کلیک کنید.

 

مدت زمان تحویل سفارشات:

ارسال سفارشات همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۹ شب صورت می پذیرد. تحویل سفارشات در محدوده ارسال محلی نهایتا تا ۶۰ دقیقه پس از ثبت سفارش، از طریق شرکت پیک پردیس و سفارشات خارج از محدوده نیز توسط شرکت ملی پست ایران و ظرف ۳ روز کاری صورت می پذیرند.

 

پیگیری سفارشات:

پس از خرید و در هر مرحله ای می توانید از طریق صفحه پیگیری سفارش، و با وارد نمودن ایمیل خریدار و شماره صورتحساب از آخرین وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

در صورتیکه کالای مورد نظر شما در فروشگاه بیدخت موجود نباشد، تیم بیدخت آمادگی تامین سایر اقلام مورد نیاز  شما را دارد. برای این منظور تنها کافیست فرم سفارش قالب و ابزار را تکمیل نمایید.

بازگشت به بالا